مشاوره بازاریابی

مشاور بازاریابی کیست؟

مشاور بازاريابي يك فردی است با تخصص بالا همراه با تجربه در زمينه بازاريابي که از بيرون از شركت نقطه نظرات حرفه اي خود را در اختيار صاحبان و مدیران شركت قرار مي دهد .

در اين تعريف سه نكته مهم و اساسي وجود دارد :
۱-  مشاور يك فرد متخصص و حرفه ای در زمينه بازاريابي است . مشاور بايد داراي بالاترين تحصيلات تخصصي در زمينه بازاريابي بوده و در اين زمينه كاملاً به روز باشد ،بايد حداقل يك چهارم از وقت هفتگي خود را به مطالعه در زمينه مباحث روز بازاريابي بگذرانند . پس مديران يا پرسنل شركتی و بطور كلي كسانيكه فقط به اتكاي تجربه خود در زمینه بازاریابی نظر مي دهند نمي توانند مشاور باشند زيرا آنها معمولاً فاقد چنين تخصصي هستند .

۲- مشاور يك فرد با تجربه در زمينه بازاريابي است . مشاوري كه در مورد مشکلات بازاريابي یک شرکت بخود جسارت توصيه و راهنمائي مي دهد بايد سال هاي سال در بخش هاي مختلف بازاريابي و فروش از رده هاي پائين تا سطوح بالاي مديريتی كار كرده و در اين زمينه ها دانش هاي تخصصي خود را در كوره تجربه پخته و كامل كرده باشد. بنابراين اساتيد دانشگاهي ، تنها به اتكاي تحصيلات خود در زمينه بازاريابي ، نمي توانند مشاور باشند .

۳ – مشاور يك فرد خارج از شركت است . خارج از گود بودن يك اصل مهم در مشاوره است زيرا فقط فردي كه از بيرون ناظر است مي تواند بدور از تعصبات و دلبستگي ها مسائل و مشكلات را درست ببيند و علت ها را تشخيص دهد . بنابراين مديران شركت ، هرچند در زمينه بازاريابي با تجربه و متخصص باشند نمي توانند خود مشاور خود باشند .

 

ازین رو شما می توانید برای بهره مند شدن از مشاوره مصطفی پورمرتضوی با شماره های ذیل تماس حاصل نمایید.

دفتر : ۰۲۱۵۵۴۸۴۹۹۷

مشاوره : ۰۹۱۲۸۱۷۱۷۱۰